بسمه تعالی

فرماندار محترم شهرستان سنندج

موضوع: اعتراض به بخشی از لایحه درآمدی سال ۱۴۰۰ مصوب شورای اسلامی شهر سنندج

با سلام و عرض ادب

احتراما پیرو تدوین لایحه درآمدی شهرداری شهر سنندج جلسه ای با حضور اعضای محترم شورای اسلامی شهر سنندج، سرپرست محترم و مدیر مالی سازمان و آقایان فرید ستاربخش ، کیوان مرادی و باسط اشرفی به نمایندگی از کانون های آگهی و تبلیغات در ساختمان شورا برگزار گردید.

در این جلسه مشکلات پیمانکاران بخش تبلیغات محیطی و موانع این صنعت در شهر سنندج توسط آقای کیوان مرادی مطرح گردید در ادامه جلسه،  نحوه تعیین قیمت رسانه های تبلیغات محیطی شهر سنندج مورد بررسی قرار گرفت.

طی سه سال اخیر اعضای محترم شورا از طریق فرمول P * S * X قیمت پایه رسانه ها را تعیین نموده اند که در این فرمول P ارزش منطقه ای و S مساحت رسانه و X ضریبنی است که اعضای شورای شهر به اختیار خود برای رسانه های مختلف تعیین می نمایند. جالب اینجاست که سنوات قبل جهت تشویق پیمانکاران برای شرکت در مزایدات و همچنین ایجاد اختلاف قیمت پایه مزایده با رسانه هایی که افراد به صورت موردی از سازمان اجاره می گرفتند تخفیف ۲۰% در فرمول فوق الذکر لحاظ می گردید که در یک سال گذشته این تخفیف حذف گردیده و در کنار این حذف ضریب X نسبت به سال قبل ۲ برابر گردیده است . با توجه به این نکات قیمت پایه مزایده تابلوهای سال ۹۸ نسبت به سال ۹۹ بالغ بر ۱۶۳% افزایش داشته است. این عدد در سال ۱۴۰۰ با توجه به افزایش قیمت ارزش منطقه ای به تبعات بسیار بالاتر خواهد بود.

با مقایسه ای بسیار ساده قیمت های پایه رسانه های شهر سنندج با مراکز استان همجوار به این نتیجه می رسیم که مصوبات اعضای محترم شورای شهر در خصوص تبلیغات محیطی طنابی است بر گردن پیمانکاران و شهروندانی که می خواهند کسب و کارشان را از طریق تبلیغات محیطی رونق دهند.

از اعضای محترم شورای درخواست نمودیم که شهر سنندج نیز مانند سایر شهرهای ایران نرخ پایه رسانه های تبلیغات محیطی را از طریق کارشناس رسمی دادگستری تعیین نمایند که متاسفانه به دلایلی این پیشنهاد رد گردیده.

لذا از آن مقام محترم تقاضا مندیم جهت ایجاد عدالت و فراهم گردیدن بستری مناسب برای کسانی که تصمیم به تبلیغات در سطح شهر را دارند دستورات لازم در خصوص اصلاح این بخش از لایحه درآمدی مبذول گردد.

مقالات مربوطه